Merkel szavai a Fidesz tolmácsolásában

  • narancs.hu
  • 2015. február 2.

Villámnarancs

Ki nem találnák, mit mondott Angela Merkel a Fidesz szerint!

Miközben a csapból is a Merkel–Orbán-sajtótájékoztató kínos epizódjai folynak, a Fidesz.hu olyan kis tökös összefoglalót állított össze az eseményről, hogy abban valószínűleg még a névelők is súlyos csúsztatások.

Érdemes az egészet elolvasni, kedvcsinálónak legyen elég ennyi: „A kancellár szólt arról is, hogy a tárgyaláson szóba került a civilszféra fejlődése, az energiapolitika és az ukrán–orosz konfliktus.”

Mondjuk utánuk szótagolva, a ci-vil-szfé-ra fej-lő-dése, és mindjárt szégyelljük magunkat helyettük is. Persze lehet, hogy ez csak elütés, s azt akarták írni, hogy „a civilszféra fejlövése”.

Figyelmébe ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).

Új válaszok

A művészet nem verseny, de mégiscsak biennálék, pályázatok, díjak és elismerések rendezik a sorokat. Minden országnak van egy-egy rangos, referenciaként szolgáló díja.

Mintha a földön állva…

Összegyűjtött és új verseket tartalmazó kötete, a 2018-ban megjelent A Vak Remény a költő teljes életművét átfogó könyv volt, ám az új versek jelenlétét is kiemelő alcím a lírai opus folyamatosan „történő” állapotára mutat, arra, hogy még korántsem egy megállapodott vagy kevésbé dinamikus költői nyelvről van szó.